Ať si kdo chce, co chce říká, člověk a voda k sobě neodmyslitelně patří. A to nejen proto, že jsme touto tekutinou tvořeni z více než sedmdesáti procent. ve vodě se i zbavujeme nečistot, bavíme se a v neposlední řadě také plaveme. Plavání patří do kategorie vysoce užitečných pohybů, díky čemuž si můžeme přijít nejen k docela velkým svalům a dobré kondici, ale rovněž lze takto i velmi úspěšně hubnout. Lidé, kteří likvidují své kalorie ve vodě, obvykle na rozdíl od jiných sportovců netrpí žádnými svalovými dysbalancemi, jelikož jim se správným pohybem pomáhá samotná kapalina. Kdo se chce plavání věnovat skutečně pořádně, ideálně každý den, měl by si nechat před domem postavit vhodnou vodní plochu.
Nejedná se samozřejmě o nic nenáročného, často je tomu právě naopak. Proto nemá vodní plochu na zahradě každý, alespoň ne takovou, která je vhodná pro plavání. Pokud však má někdo možnost vybrat si mezi dovolenou v Egyptě a koupí některého z moderních bazénů do země, neměl by příliš dlouho váhat. Druhá varianta se totiž vyplatí mnohem více, a to z mnoha důvodů. Mít vlastní vodní plochu je rozhodně užitečnější než investovat třeba do klimatizace. Když bude mít člověk chuť se zchladit, prostě skočí do bazénu a uleví se mu více, než když si pustí větrák na plné pecky.
Navíc jak již bylo řečeno výše, bazén slouží nejen k ochlazení, ale může fungovat jako tréninkové hřiště. Plavání je totiž vysoce efektivní cvičení, během kterého se likvidují kalorie jako o závod. Ne v každém bazénu se ovšem dá plavat. Hlavně menší varianty jsou pro tento účel takřka nepoužitelné. Slovíčko „takřka“ je použito schválně. S patřičným vybavením v podobě protiproudu je totiž snadné plavat i v malém krcálku. Protiproud je sice docela nákladný, nicméně vhodný typ rozhodně za své peníze stojí. Venkovní bazény mají jednu zásadní negativní vlastnost – dají se používat jen v letních měsících. Nicméně existují i způsoby, jak si koupací sezónu přeci jen o něco málo prodloužit. Jednou z nejlepších variant je zastřešení.