Vozík a pohodlí


Když moje babička s dědečkem už nemohly oba dva chodit, tak potom přišlo na řadu to, že jsem jim pořídila hůlky a potom také zdravotní francouzské berle. Jenomže tohle jim vydrželo asi půl roku. Já vím, že lidé prostě stárnou a že postupem času jim také ubývají síly a jsou také méně ohební. Chrupavka a kostra se jim jednoduše poškozuje, nedělá se už pevné podkožní vazivo a kolagen v těle ubývá. Lidé proto nemohou chodit, a tak využívají různé kompenzační pomůcky, jako například francouzské berle anebo hůlky. Potom jsem babičce a dědečkovi pořídila takový stoleček, to se prostě toho člověk chytne a jezdí s tím.

Invalidní vozík pro nemohoucí.

Může se také na to sednout. Vůbec nevím, jak se to odborně jmenuje, ale je to také taková kompenzační pomůcka pro lidi, kteří špatně chodí a chtějí si také po cestě odpočinout. A jsou také vozíky. Právě, že dědečkovi jsme potom pořídili invalidní vozík, kam jsme také pořídili antidekubitní sedáky do vozíku. Já si myslím, že v dnešní době už by to měl být úplný standard a úplně něco normálního, že lidé budou automaticky k invalidním vozíkům pro seniory anebo pro postižené lidi pořizovat zároveň antidekubitní sedáky do vozíku. Věřte mi, že opravdu je hodně nepříjemné, pokud máte někde dekubity.

Sedáky jsou velmi pohodlné.

Já jsem tohle měla, ale měla jsem to na patách. Protože jsem dva měsíce ležela v nemocnici a nějak se mi udělaly na patách dekubity, jestli se o mně někdo pořádně nestaral, to už nevím. Ale řeknu vám, že opravdu hodně to bolí. A půl roku se to hojilo, než to vůbec nešlo vidět. Takže vám doporučuji opravdu ke každému invalidnímu vozíku nebo i klasickému vozíku, kde člověk déle sedí tak pořídit opravdu kvalitní antidekubitní sedák do vozíku. Nic za to nedáte. A sice ano, peníze ano, ale uvidíte, že tomu člověku, který na tom vozíku bude sedět, bude to opravdu velice příjemné a pohodlné.