Že existují vyklízecí firmy, co mají k dispozici vyklízecí práce ceník, a že vám vybílí byt během pár hodin, se již všeobecně ví. Ale ne každý si zřejmě uvědomí, jaké všechny výhody toto řešení nabízí.
Vyklízení pozůstalosti – když vám zemře někdo z rodiny či z příbuzenstva, koho jste osobně znali, a k němuž jste měli důvěrný přátelský vztah, nebude to pro vás zrovna snadné. A ještě k tomu vyklidit po zemřelé osobě byt, kde jsou předměty, které užívala, a vy to víte, a s nimi si také nebožtíka stále připomínáte. Může vám to brát spoustu energie, a tak je rozumnější nechat byt vyklidit někým, kdo k zemřelému člověku nemá žádný vztah a kdo jej neznal.
Velký objem předmětů – vyklidit holobyt, respektive prostor, který někdo prodává, a zanechá v něm pouze dvě křesla a srolovaný koberec, zvládnete sami. Koberec nařežete technickým nožem na menší kusy a vyházíte postupně do kontejneru s komunálním odpadem, a podobně naložíte i s křesly, která rozeberete a rozřežete kotoučovou pilou. Jenže co když je byt plný věcí, a k tomu ještě zaplněné dvě sklepní kóje až do stropu starými lyžemi, kompoty, rozbitými spotřebiči a hračkami a třeba i velkými plastovými či kovovými kanystry s neznámým obsahem? Na takovou akci si raději sjednejte výpomoc profesionálů.
Prach, pavouci, zápach – pracovat v bytě, kde se příliš nedbalo na úklid, není žádný med. Kupříkladu v bytech po zemřelých seniorech tu může být cítit nepříjemný zápach z uniklé moči, v bytech, kde se vyskytovalo několik koček zas mohou být kočičí exkrementy, zejména značkovací moč obtisknutá na kobercích či na sedacích soupravách, a tam, kde se koberce pouze luxují a nečistí strojem, vám jejich odér může připomínat zpocená bosá chodidla. K tomu všemu si ještě připočítejte plísně, pavouky a spoustu prachu za skříněmi, a máte docela rizikové pracoviště, kam se bez ochranných pomůcek odváží málokdo.